Czy kupić Kindle Touch czy Classic?

Czy kupić Kindle Touch czy Classic?

Zastanówmy się przez chwilę do czego potrzebny jest nam ekran dotykowy w tabletach. Chodzi przecież o to aby wymagane przez nas przyciski pojawiały się tylko wtedy gdy na prawdę ich potrzebujemy.

Tak prezentował pierwszego iPhone’a (i zarazem pierwszego prawdziwego smartfona) Steve Jobs w 2005. Pokazując ówczesne smartfony które miały mały ekran i dużo klawiszy (qwerty oraz dodatkowe funkcyjne) przedstawiał świeże spojrzenie na to jak powinien wyglądać interfejs. Ekran dotykowy pozwalał wyświetlać klawisze odpowiednio do potrzeb. I tak podczas pisania SMS’a widzimy zwykłą klawiaturę, a podczas odtwarzania muzyki widzimy tylko przyciski play/pause czy previos lub next.

A do czego potrzebny jest nam i co potrafi Kindle Classic? Do czytania książek i wszelkiego rodzaju tekstów. Poza eksperymentalną przeglądarką na pokładzie, która do przeglądania stron się nie nadaje, Kindle Classic jedyne co potrafi to pokazywać treść książek w pełnym świetle.

Mam Kindle Classic, który ma po obu stronach przyciski pozwalające zmieniać stronę którą czytamy. Jest to super wygodne bo nie ważne jak trzymam Kindle, czy w prawej, czy w lewej dłoni, to zawsze mogę zmienić stronę nie zasłaniając sobie tekstu.

W Kindle Touch byłoby troszkę mniej wygodnie bo trzebaby kciukiem sięgnąć na ekran i go pacnąć. Do tego pojawiłyby się odciski palców. Jedyna zaleta Kindle Touch to taka że ma dotykową klawiaturę ekranową. Zaleta bardzo nikła, ponieważ klawiatury użyjesz najwyżej kilkarazy podczas lat korzystania z czytnika. Sam użyłem jej tylko po rozpakowaniu Kindle’a żeby połączyć się z WiFi.

Podsumowując, plusy za ekranem dotykowym w Kindle:

  • Dotykowa klawiatura
  • Wygodniejsze korzystanie z niewygodnej przeglądarki
  • Szybciej wpiszesz hasło do WiFi

Minusy Kindle’a Touch:

  • Ślady palców na ekranie
  • Mniejszy czas pracy na bateri
  • Mniej wygodne przełączanie stron

Jeśli kupujesz Kindle po to aby czytać książki, bierz wersję Classic. Jeśli natomiast kupujesz Kindle (nie Fire) do przeglądania internetu to jesteś idiotą i jak chcesz to bierz wersję Touch.