Nie kupuj iPhone’a 5, iPada 3, MacBooka Retiny!

Nie kupuj iPhone’a 5, iPada 3, MacBooka Retiny!

Dlaczego nie warto kupowac przełomowych produktów Apple zaraz po premierze? Mówię tu o produktach, które wprowadzają jakąś ważną nowość. Ekran retina, przednia kamera, nowy dock connector, inny ekran. Czyli z iPhonów będzie to iPhone 4, prawdopodobnie także wersja piąta. Podobnie z MacBookiem Retiną oraz nowym iPadem (wersja trzecia).

Czemu się to nie opłaca? Bo mimo, że dostajemy świetny hardware, to dziś liczy się przede wszystkim software i wsparcie deceloperów.

Po wprowadzeniu takich nowości, zawsze minie parę tygodni lub nawet miesięcy zanim developerzy wykorzystają pełny potencjał urządzenia. Do dziś nie wszystkie aplikacje wspierają ekran retina w iPhonie, nie wspominając o świeżym iPadzie z nowym ekranem.

Dlatego nie zalecam kupowania nowego iPhone’a. Podobno ma mieć większy ekran oraz nowe złącze dock. Minie trochę czasu zanim na rynku pojawią sie współpracujące akcesoria: docki, pokrowce, transmittery fm, radia, budziki i wiele więcej.

Apple prawdopodobnie tak zaaktualizuje nowe oprogramowanie, że większość aplikacji korzystających z UI iOSa będzie kompatybilna. Ogromna cześć aplikacji używających własnego interfejsu, gier głównie, będzie musiała zostać zaktualizowana. I na to będzie trzeba poczekać.

Kupujcie drugie wersje przełomowych produktów: zamiast kupić iPhone’a 4 lepiej kupić sobie wersje 4S. Zamiast iPada 3 lepiej poczekać i kupić wersję kolejną. No chyba, że nie masz żadnych urządzeń to nie ma co czekać.