Dlaczego warto być studentem?

Dlaczego warto być studentem?

Poza frazesami standardowymi typy wspaniałe przeżycia, masa imprez, dużo wolnego czasu, 5 lat więcej dzieciństwa itd. jest parę ambitniejszych rzeczy.
Jeśli ktoś pracuje/uczy się i potrzebuje specjalistycznych narzędzi, zazwyczaj uczelnia daje do takich dostęp. Politechnika Wrocławska ma podpisane umowy z Cortlandem na dostarczenie kont developerskich dla chętnych czy dla kół naukowych. Obecnie jeszcze czekamy na dokładne informacje jak to z tym będzie, ale nie koniecznie uczelnia nam musi coś zapewniać.

GitHub
Przykładowo kontrola wersji.Najpopularniejszy jest GitHub, jednak aby móc zakładać prywatne repozytoria trzeba płacić. Jako student (z emailem uczelnianym) można dostać możliwość tworzenia takich repozytoriów za darmo na dwa lata.

Wystarczy odwiedzić stronę https://github.com/edu gdzie wszystko jest dokładnie wytłumaczone.

DropBox
Kolejna fajna sprawa stworzona przez Dropboxa dla studentów to powiększenie miejsca w chmurze o minimum 3Gb :)

I ta wartość rośnie im więcej osób z danej uczelni weźmie udział w akcji. Na PWR jest już aż 8Gb gratis na dwa lata. Przyznam, że akcja promocyjna niezła. Jak już przez 2 lata nazbieramy dużo Gb to z przyzwyczajenia możliwe że część osób zakupi abonament na dalsze korzystanie z takiej ilości pamięci w chmurze.

Informacje dostępne pod adresem: https://www.dropbox.com/spacerace

Podsumowując
Jako student można bardzo poważnie zminimalizować koszty pracy czy nauki. I moim zdaniem to jest jedna z fajniejszych rzeczy w studenckim przyszło-inżynierskim życiu. (wiadomo, że tekst nie był pisany z myślą o humanistach…)