Ludzie są pazerni ale też głupi

Ludzie są pazerni ale też głupi

Czy ludzie na prawdę są tak pazerni czy po prostu głupi? Czemu za każdym razem jak widzę otwarcie jakiegoś sklepu gdzie w domyśle ma być tanio to zlatują się tłumy ludzi i biją o każdy drobny grosz?

Niedawno temu otworzyli biedronkę, ale nie byle jaką biedronkę tylko dwutysięczną! Z tej okazji, bo jest to przecież bardzo okrągła liczba, postanowiono wystawić sprzęt elektroniczny po super niskich cenach. Kilkaset złotych za duży telewizor LCD? Okazja! Więc leci tłum ludzi którzy w domu mają już 3 telewizory ale przecież ten jest tani więc się opłaca. Zrozumiałbym to, ale żeby się tam szarpać i przeciskać? Przecież to jest komiczne, rozumiem chęć oszczędzania ale są pewne granice.

W miniony weekend pojechaliśmy całą rodziną na zakupy, zima idzie to wypadałoby sobie rękawiczki lub ocieplane majtki kupić nie? Jednym z ciekawszych miejsc w okolicy naszej wsi Wrońsko jest centrum handlowe Ptak. Mmm, centrum handlowe to trochę dziwne określenie na zbiór hangarów z butikami, ale w zasadzie poprawne. Ogromny wybór, niskie ceny, można znaleźć w zasadzie wszystko. Bielizna, garnitury, swetry, bluzki, buty, wszystko. Można ubrać się elegancko i porządnie chociaż logo Adidas na plecach nie będzie świecić.

Idąc za ciosem, po przeciwnej stronie ulicy wybudowano Outlet Ptak. Outlet to takie miejsce gdzie trafiają rzeczy ze sklepów które się nie sprzedały i w teorii mają być tańsze. Postanowiliśmy sprawdzić jak to wygląda. Niestety, trafiliśmy na otwarcie.

Zaparkować nie ma gdzie, a w środku tłumy. Jeszcze gdyby ceny faktycznie były tak niskie jak w tej nieszczęsnej biedronce, ale dupy nie urywały. Koszulki w Nike’u przecenione z 80 zł na 60zł i to ma być promocja? Jeszcze lepiej, że ciuchy nie miały na sobie cen. Sprytni ci marketingowcy, jak już jesteś przy kasie to częściej się na zakup zdecydujesz. Do BigStara czy CroppTown nie dało się wejść. Dosłownie, nie było miejsca.

Pieprze takie zakupy, jedynie u Hilfiger’a ludzi nie było. Nie dziwię się, spodnie za 320zł? Chociaż bardzo podoba mi się styl tej marki i mógłbym się tam ubierać.

Okej, poszliśmy w końcu do klasycznego Ptak’a. I tam dało się kupić i ubrać normalnie, spokojnie, elegancko, modnie, tylko bez loga. Chociaż lepiej, ładniej i taniej. Hipsterzy mogą mieć trochę racji