Nie kupuj czegoś o co będziesz się panicznie bał!

Nie kupuj czegoś o co będziesz się panicznie bał!

Ludzie mają tendencję do kupowania rzeczy, których możliwość straty bądź zniszczenia wywołuje niepokój. Kupują rzecz, na którą ledwo ich stać a potem panikują, bo może się ona popsuć.

Znam faceta, który kupił za drogie jak na niego auto i zawsze kiedy zostawiał je na parkingu przed sklepem stawał się spięty. Bał się co może się z jego drogim, ukochanym autem stać.

Jeśli po kupnie auta ja mam się o nie zamartwiać, bo jakiś idiota porysuje mi je na parkingu, to po co je kupować? Zamiast nacieszyć się nowym nabytkiem, używać go i ułatwiać sobie życie, ludzie przysparzają sobie kolejnych zmartwień.

Z tego powodu istnieją ubezpieczenia od kradzieży, zniszczeń itd. Wtedy nie musimy się przesadnie martwić, że podwiną nam auto spod sklepu. Nie ma obawy, że powiedzmy przyjdzie powódź i zaleje nam dom. Jesteśmy ubezpieczeni, nie musimy wtedy liczyć na łaskę urzędników.

Opierając się dalej na samochodach, kiedy kupujesz auto to pomyśl czy stać cie na nie wliczając koszty napraw, nieprzewidziane zniszczenia, ceny benzyny czy koszty ubezpieczenia. Załóż, że może ci się spalić tłok i do wymiany pójdzie cały silnik.

Lepiej założyć na początku ze może stać się najgorsze i policzyć czy mnie na to stać niż potem w razie najgorszego lamentować.