Konkurs na aplikację iOS – BEST Wrocław

Konkurs na aplikację iOS – BEST Wrocław

Opis konkursu programowania na iOS organizowanego przez BEST Wrocław. Sponsorem nagród była firma AB.pl

Na początek minusy, bo nie było ich dużo i szybko o nich zapomnicie. Konkurs był bardzo kiepsko rozreklamowany. Prawie, że cudem dowiedziałem się o nim.

Potem jak zjawiłem się rano o 9 w sobotę w budynku C-13 to nie wiedziałem co dalej. Na stronie BEST’u nie było konkretnej strony odnośnie konkursu. Był regulamin, w którym pisało, że konkurs odbywa się w C-13, no ale ja tu już jestem? Mały detal, na szkodę samych organizatorów, bo mniej osób przyszło.

Było nas chyba 11 osób. Siedliśmy sobie wygodnie czekając na temat zadania. Około 9:25 dostaliśmy kartki na których pisało, że mamy 9 godzin na napisanie aplikacji, która ułatwi studentom, czyli nam, życie.

Temat bardzo ogólny, dzięki czemu każdy mógł wykazać się kreatywnością.

Parę ciekawych historii: chwilę po starcie, padł prąd, ale na szczęście udało się go szybko przywrócić. Plus, dosyć szybko zrobiło się z nas 10 osób, bo jeden z kolegów stwierdził, że nie chce mu się tego pisać przez tyle czasu i wyszedł.

A mógł na pizzę zostać… no właśnie, był przewidziany obiad, czyli jakieś 50 pudełek pizzy dla całej imprezy. Tanio dla organizatorów, ale dobrze, bo każdemu smakuje i nie ma wybrzydzania i kombinowania.

Była też delegacja ze Starbucksa z kawą. Nie wiem czy to była ta kawa bo w Starbucksie nigdy nie byłem, ale smakowała dobrze. Było logo na kubku, czyli wszyscy hipsterzy wyszli zadowoleni.

Dobra, co ja stworzyłem? Przypomniał mi się pierwszy dzień studiów i problemy jakie z tym miałem.

  1. nie wiedziałem gdzie jest jaki budynek – więc musi być mapa
  2. co się dzieję na polibudzie? jakiś system nowinek, może RSS?
  3. jakiś kontakt? gdzie w razie co dzwonić, pisać maila?
  4. dorzućmy scyzoryk szwjcarski, czyli kalkulatory przydatne na zajęciach – tak, tak, wrzuciłem tam swój kalkulator macierzy

I najważniejsze dla mnie: aplikacja miała fajnie wyglądać. Połączenie ascetyzmu Windows Phone, ale żeby to nadal jak iOS wyglądało. I żeby było zgrane z kolorystyką politechniki. Może idealnie nie wyszło, ale czasu dużo nie było a ja grafikiem nie jestem. Własny UI do buttonów i navigation bara to już dla mnie nie lada osiągnięcie.

Jak wygląda i działa aplikacja? Zapraszam na film.