Firmy muszą zarabiać!

Firmy muszą zarabiać!

Apple jest jak każda firma, musi zarabiać. Jak widzę tych oszołomów co się plują bo części do iPhona są warte 100$ a iPhone kosztuje ponad 700 to nie mogę się przestać śmiać.

To idź sobie koleś skup te części i złóż samemu iPhona. Albo nawet lepiej: z przecieków w internecie na temat kolejnej generacji zbuduj kolejną wersję i zarabiaj miliony. Skoro to takie proste to czemu ja jeszcze nie kupuję Audi w salonie tylko jeżdżę pod Piłę szukając 8 letnich aut?

Budowa takiego telefony/tabletu/muszli klozetowej to nie jest tylko złączenie części. Dziś na Ebayu prosto z Chin możesz kupić wszystko. A ty nadal pójdziesz do MediaMarkt i kupisz gotowy komputer. Choć płytę główną z procesorem, zasilacz oraz karte grafiki to nawet bez odbudowy możesz w pudełku po butach połączyć. I komputer jest, działa, CityVille da się odpalić.

Pójdziesz i kupisz przeceniony złom w Saturnie ale potem będziesz psioczył, że producent tyle kasy bierze. Oczywiście: od tego oni są, żeby jak najwięcej zarobić!

Mam aktualnie własną firmę (okej, brat ma, robię na czarno :/) i przy każdej wycenie projektu biorę pod uwagę, że muszę na tym zarobić. Na razie utrzymują mnie rodzice więc mogę iść i kupić sobie nowego MacBooka za zarobione pieniądze. Dlaczego? Bo wliczyłem w koszt strony mój zarobek.

Tak, złączenie troszkę HTML’a i PHP to nie tyle ile jest warta ta strona. Tyle że płacisz za moją wiedzę. Za to, że w gimnazjum wszyscy pili po kątach lub grali w piłkę a ja siedziałem przed komputerem. Wtedy wszyscy się śmiali. Niektórzy śmieją się dalej. Na komputerach nie da się zarobić? Grając na pewno nie (choć i od tego są wyjątki).

Kupując iPhona płacisz tak na prawdę tym ludziom którzy siedzą i myślą jak zrobić żeby ci Angry Birds działało. Może mógłbyś kupić taniej iPhona, ale wtedy nie zmieściłby ci się do kieszeni. To są ci ludzie, którzy mieli ambicje i marzenia.

Nigdy nie wyobrażałem sobie siebie siedzącego 8h w biurze. Pracować dla kogoś?

  • Jak będziesz się Bartek bardziej w pracy starał to sobie może za rok kupię Porsche.
  • Dobrze szefie :(

 

Tylko ja mam możliwości, ja będę dostawał te zyski na które ty tak narzekasz. A ty siedź w pracy i płacz, że urlopu nie dostaniesz. Albo się ciesz, ja urlopu nie mam. Musze pracować bo klient chce na już.

Nie zarabiam jeszcze milionów, nie zarabiam więcej niż osoby na stanowiskach. Za to pracuję w takich warunkach w jakich chce, tak jak na powyższym zdjęciu.